IDEX 2018'e Rekor Bir Katılım

Alanında bölgenin en büyük üç fuarından biri olan 15’inci İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı-IDEX İstanbul, 312 firma ve 1.500 ‘ün üzerinde marka katılımı ile 25.000 m2’lik alanda ile 12-15 Nisan 2018 tarihleri arasında  CNR Expo Yeşilköy’de gerçekleşti. Hem katılımcı sayısında hem açılan m2 ile bu sene rekor üstüne rekor kıran IDEX İstanbul 2018 fuarında gerçekleşen ticari bağlantıda başka bir rekora imza attı.

 
Sektördeki son teknolojik ürünlerin sergilendiği fuarda geçen yıla göre yüzde 50 artışla 100 milyon dolar ticari bağlantı sağlandı.
 
Türkiye’de ağız ve diş sağlığı ekipmanlarının gelişiminde ve sektörün ticari hacminin artmasında önemli rol oynayan İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Ekipmanları Fuarı -IDEX İstanbul Diş Malzemeleri Sanayicileri ve İşadamları Derneği (DİŞSİAD) ile CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ile iş birliğinde organize edildi. CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem’in ev sahipliğinde AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, DİŞSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çakır ve TDB Genel Sekreteri Neslihan Sevim’in katılımı ile yapıldı. 
 
Ağız ve diş sağlığında çığır açan teknoloji ve hizmetlere ev sahipliği yapan IDEX İstanbul Fuarı, 1.645’i yabancı ,14 bin 507 yerli olmak üzere toplamda 16 bin 152 kişi ziyaretçinin katılımı ile CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleştirildi. Yabancı ziyaretçi rakamında %30’luk bir artış olan Fuarda, Ekonomi Bakanlığı’nın da desteği ile Alım Heyetleri B2B Eşleştirme Programı kapsamında Avrupa, Balkanlar, Körfez Ülkeleri, Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri başta olmak üzere 60 ülkeden profesyonel ağırlandı. Fuarda, yurt dışından gelen alıcılarla, Türk üreticiler ikili görüşmeler yaparak yeni iş bağlantıları kurdu.
 
Türk Dental Sektörünün uluslararası tek fuarı olan 15. Istanbul Ağız-Diş Sağlığı, Cihaz ve Malzemeleri Fuarı IDEX Istanbul, Fuar Komitesinin yurt dışı ve yurt içinde gerçekleştirdiği yoğun çalışması ziyaretçi rekorunu da yanında getirdi.
 
40 ilden, 150 özel davetli geldi
 
CNR Expo Yeşilköy’de organize edilen IDEX İstanbul'u 40 ilden, ADSM Başhekimleri, Diş Hekimliği Fakülte Dekanları ve hastane yöneticilerinden oluşan 150 sektör profesyoneli özel davetli olarak ziyaret etti. Uluslararası alanda da ilgiyle takip edilen fuar, Dünyadan binlerce kişi ve onlarca kuruluşun katılımına ev sahipliği yaptı.
 
3. Dental Tribune Türkiye Sempozyumu
 
Dünyanın en yaygın dental yayın ağı DTI, DİŞSİAD ve CNR iş birliği ile düzenlenen “Dental Tribune Türkiye Sempozyumu” bu yılda fuar süresince tam 4 gün boyunca Diş hekimlerinin yanı sıra, diş teknisyenleri ve dental asistanların oturumların olduğu geniş kapsamlı Sempozyumlara 1.712 katılımcı kayıt yaptırdı.
 
Online kayıt sistemi ile tüm detayların alındığı Sempozyumlarda kayıt yaptıranların 1.068’i diş hekimi, 428’i diş teknisyeni, 216’sı ise dental asistan.
 
4 gün süren kongre ve sempozyumda 24 oturum gerçekleştirildi ve 21 farklı konu, 24 yerli yabancı konuşmacı tarafından ele alındı. Aynı zamanda kreasyon ve koreografisi diş hekimliği klinik giyim tarzı üzerine uzmanlaşan Croixture firması tarafından “ Croixture Dental Kostüm Defilesi “ gerçekleşti.